/Rodzina

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego zwykle są skomplikowane. Wymagają nie tylko doskonałej orientacji w przepisach, ale również empatii i wrażliwości na dobro małoletnich dzieci. 

Zespół naszej Kancelarii doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Zapewniamy profesjonalne wsparcie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, zapewniając równocześnie poufność i przyjazną Klientowi atmosferę współpracy. W kompleksowy sposób prowadzimy sprawy rozwodowe, o podział majątku, jak również na tle przemocy w rodzinie.

Lista specjalizacji

Rozwody

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w sprawach rozwodowych, dzięki czemu ułatwia Klientom przebrnięcie przez ten trudny okres w życiu.  Dzięki profesjonalnemu wsparciu prawnemu, Klienci Kancelarii mogą skoncentrować się na pomocy sobie i swojej rodzinie, nie obawiając się o aspekty prawne. Jako profesjonaliści, zdajemy sobie sprawę, że postępowanie o rozwód powinno przebiegać w możliwie najmniej stresujący sposób - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Swoją pomoc opieramy nie tylko na wiedzy prawniczej, ale także na dużym doświadczeniu życiowym i kompleksowym podejściu do problematyki rozwodów. Skutecznie reprezentujemy Klientów nie tylko na sali sądowej, ale również podczas negocjacji i mediacji, w zależności od potrzeb Klienta i okoliczności sprawy. Współpracujemy z psychologiem, psychologiem dziecięcym i detektywem, dzięki czemu oferowane przez nas wsparcie w zakresie prawa rodzinnego ma charakter w pełni kompleksowy.

Przemoc w rodzinie

Udzielamy pomocy prawnej ofiarom przemocy w rodzinie, która pomimo rozwoju społeczeństwa obywatelskiego nadal jest obecna w polskich domach. Na szczęście ofiary coraz częściej przełamują milczenie, nie obawiając się dochodzenia swoich praw oraz  zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy. Pomagamy im w tym.

Reprezentujemy ofiary przemocy w postępowaniach karnych przeciwko sprawcy oraz dochodzimy odszkodowania i zadośćuczynienia za szkodę i krzywdę z tytułu przemocy w rodzinie w postępowaniu cywilnym. Prowadzimy także postępowania o nakazanie opuszczenia lokalu w trybie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Pomagamy również Klientom w uzyskaniu wsparcia od psychologa, pedagoga, lekarza psychiatry, a także ze strony grup wsparcia dla osób doświadczających przemocy.

Podział majątku

Sprawy rozwodowe nierozerwalnie wiążą się ze sprawami majątkowymi. Sprawy majątkowe należy uregulować niezwłocznie, wraz z ustaniem wspólności majątkowej małżeńskiej.  Nasza Kancelaria w sposób kompleksowy pomaga Klientom w sprawach związanych z podziałem majątku małżeńskiego. W imieniu naszym Klientów występujemy przed sądem, a w zależności od okoliczności sprawy również przed mediatorem i notariuszem. Oferujemy możliwość skorzystania z usługi poszukiwania majątku byłego małżonka. Doradzamy w jaki sposób oraz w jakiej formie najkorzystniej zakończyć sprawy majątkowe.

 

lex partners
Czapnik, Kondratowicz, Macioszek
Kancelaria Radców Prawnych

ul. Jana Matejki 19
75 - 540 Koszalin

Strategia, realizacja i wsparcie: TOMCZAK | STANISŁAWSKI